Protokół nr 7/2018 z posiedzenia RO w dniu 14.06.2018

PROTOKÓŁ NR 7/2018
z posiedzenia Rady Osiedla „Centrum”
w dniu 14.06.2018 r.

 I. Obecni na posiedzeniu:

 1. Anna Sadło-Ostafin
 2. Tadeusz Adamczak
 3. Anna Jarno
 4. Marzena Jewuła
 5. Ewa Podczaszy.

II. Posiedzenie odbyło się w biurze Rady Osiedla „Centrum” przy ul. Narutowicza 10. Obradom przewodniczyła Anna Sadło-Ostafin – Przewodnicząca Rady Osiedla „Centrum”. Po krótkim powitaniu zebranych przewodnicząca przedstawiła porządek zebrania: omówienie spraw bieżących i bieżącej korespondencji, zaopiniowanie proponowanych uchwał Rady Miasta Trzebini dotyczących zasad usytuowania na terenie gminy miejsc sprzedaży i podawania alkoholu oraz ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych,  wolne wnioski.

III. Po krótkim omówieniu spraw bieżących i bieżącej korespondencji przewodnicząca z przykrością poinformowała zebranych o śmierci jednego z członków Rady Osiedla p. Karoliny Bartosik, która zmarła pod koniec maja.

IV. Po omówieniu sprawy Rada Osiedla „Centrum” zaopiniowała pozytywnie przedstawione projekty uchwał Rady Miasta Trzebini dotyczące zasad usytuowania na terenie gminy miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych oraz ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych na terenie Gminy Trzebinia.

V. Wolne wnioski:

 • Na wniosek mieszkańców Rada wnioskuje o przycięcie krzaków na ul. Strzelniczej oraz głogów na ul. Na Wzgórze.
 • Na wniosek mieszkańców Rada wnioskuje o przedłużenie sieci oświetlenia ulicznego na ul. Na Wzgórze na nowopowstającą część drogi w celu zwiększenia bezpieczeństwa korzystających z niej osób.
 • Na wniosek mieszkańców Rada ponownie wnioskuje o zamontowanie lampy na słupie energetycznym na ul. Starowiejskiej przy posesji nr 27, szczególnie w celu oświetlenia schodów prowadzących do ul. Młoszowskiej i przystanku autobusowego.
 • Na wniosek mieszkańców Rada wnioskuje o naprawienie uszkodzonej nawierzchni – ubytki w kostce oraz uszkodzonych murków w obrębie Rynku.
 • Z uwagi na dbałość o estetykę i wizerunek centrum miasta Rada wnioskuje o zlikwidowanie wielkopowierzchniowych banerów reklamowych na działkach gminnych sąsiadujących ze skrzyżowaniem ulic Krakowskiej i Ochronkowej oraz na działce przy ul. Kościuszki w sąsiedztwie ronda ppłk. E. Jaworskiego, które szpecą okolicę. Rada Osiedla ze zdziwieniem stwierdza, że banerów w ostatnim czasie przybyło, w przeciwieństwie do wielu miast, w których walczy się z tego rodzaju wątpliwą „dekoracją” przestrzeni publicznej.

Na zakończenie zebrania przewodnicząca podziękowała za udział w zebraniu i przypomniała, iż kolejne posiedzenie odbędzie się w 2. czwartek lipca.

 

Przewodnicząca
Rady Osiedla „Centrum”

Anna Sadło-Ostafin

Pliki do pobrania:

PROTOKÓŁ 7-2018


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/viden/osiedlecentrum.info/public_html/wp-content/themes/OsCentrum/single.php on line 35

Comments

 1. Przez Jadwiga Poreba

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *