Protokół nr 13/2017 z posiedzenia RO w dniu 14.12.2017

PROTOKÓŁ NR 13/2017
z posiedzenia Rady Osiedla „Centrum”
w dniu 14.12.2017 r.

 I. Obecni na posiedzeniu:

  1. Anna Sadło-Ostafin
  2. Jerzy Głogowski
  3. Anna Jarno
  4. Marzena Jewuła
  5. Stanisław Kosałka
  6. Tomasz Papiernik
  7. Mirosław Smółka

oraz gość mieszkaniec osiedla Stanisław Kasprzyk.

II. Posiedzenie odbyło się w biurze Rady Osiedla „Centrum” przy ul. Narutowicza 10. Obradom przewodniczyła Anna Sadło-Ostafin – Przewodnicząca Rady Osiedla „Centrum”. Po krótkim powitaniu zebranych przewodnicząca przedstawiła porządek zebrania: zabranie głosu przez mieszkańca p. Stanisława Kasprzyka, przedstawienie bieżącej korespondencji,   wolne wnioski.

III. Przedstawienie przez mieszkańca ul. Kościuszki 11 p. Stanisława Kasprzyka prośby o interwencję w sprawie regularnego czyszczenie kratek odpływowych kanalizacji burzowej na ul. Kościuszki (ślepa) oraz kratki odpływowej usytuowanej na granicy chodnika przy ul. Kościuszki i Małego Rynku oraz niespychania na te kratki śniegu pochodzącego z odśnieżania ul. Kościuszki (ślepa), gdyż słaba przepustowość kanalizacji burzowej i  zaleganie śniegu w tym miejscu grożą zalaniem jego posesji. Obiecano wnioskowanie o regularne czyszczenie kratek odpływowych znajdujących się na końcu tego odcinka ulicy, oraz na styku chodnika i Małego Rynku.

IV. Omówienie spraw bieżących i bieżącej korespondencji, w tym organizowanego przez Wydział Architektury i Urbanistyki spotkania dla mieszkańców dotyczącego zmian w planie zagospodarowania przestrzennego obszaru Śródmieście-Centrum, w którym przewodnicząca uczestniczyła. Zmiany te już wcześniej były opiniowane przez Radę Osiedla.

V. Wolne wnioski:

  • Rada Osiedla „Centrum” na wniosek p. Stanisława Kasprzyka mieszkańca ul. Kościuszki 11 zwraca się z prośbą o regularne czyszczenie kratek odpływowych kanalizacji burzowej na ul. Kościuszki (ślepa) oraz kratki odpływowej usytuowanej na granicy chodnika przy ul. Kościuszki i Małego Rynku, szczególnie, że podczas odśnieżania ulicy na te kratki spychany jest śnieg.
  • Rada Osiedla „Centrum” wnioskuje o naprawienie dziury/zapadliska w chodniku przy ul. Narutowicza na wjeździe między posesjami nr 9 i 11.

VI. Na zakończenie przewodnicząca podziękowała za udział w zebraniu i poinformowała, że kolejne zebranie odbędzie się w 2. czwartek stycznia.

 

Przewodnicząca
Rady Osiedla „Centrum”

Anna Sadło-Ostafin

Pliki do pobrania:

PROTOKÓŁ 13-2017


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/viden/osiedlecentrum.info/public_html/wp-content/themes/OsCentrum/single.php on line 35

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *