Protokół nr 1/2017 z posiedzenia RO w dniu 12.01.2017

PROTOKÓŁ NR 1/2017
z posiedzenia Rady Osiedla „Centrum”
w dniu 12.01.2017 r.

 I. Obecni na posiedzeniu:

  1. Anna Sadło-Ostafin
  2. Tadeusz Adamczak
  3. Marzena Jawuła
  4. Tomasz Papiernik.

II. Posiedzenie odbyło się w biurze Rady Osiedla „Centrum” przy ul. Narutowicza 10. Obradom przewodniczyła Anna Sadło-Ostafin – Przewodnicząca Rady Osiedla „Centrum”. Po krótkim powitaniu zebranych przewodnicząca przedstawiła porządek zebrania: przedstawienie bieżącej korespondencji i spraw bieżących, omówienie sprawy zmiany nazw ulic po pierwszym, a przed kolejnym zebraniem z mieszkańcami osiedla, krótka dyskusja nad planem finansowym na 2017 r., wydanie opinii w przedstawionej przez Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami – Referat Gospodarki Nieruchomościami sprawie wydzierżawienia części działki oznaczonej w ewidencji gruntów numerem geodezyjnym 1858 położonej w Trzebini przy ul. Piłsudskiego, będącej we władaniu Gminy Trzebinia, wolne wnioski.

III. Krótkie omówienie spraw bieżących i bieżącej korespondencji, w tym informacji na temat wniosków składanych na poprzednich posiedzeniach oraz po raz kolejny kwestii zimowego utrzymania dróg i chodników gminnych.

IV. Krótkie omówienie sprawy nowych nazw ulic podlegających zmianie na mocy Ustawy o zakazie propagowania komunizmu… po pierwszym konsultacyjnym zebraniu z mieszkańcami, a przed kolejnym zebraniem mieszkańców osiedla planowanym na koniec lutego br.

V. Wobec braku wymaganego quorum krótka dyskusja nad planem finansowym na rok 2017 i jej przeniesienie na następne posiedzenie Rady.

VI. Po krótkim omówieniu sprawy Rada Osiedla Centrum zaopiniowała negatywnie przedstawioną przez Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami – Referat Gospodarki Nieruchomościami propozycję wydzierżawienia przez firmę Elektronarzędzia „Gleń, Ryś” S. C., z przeznaczeniem na miejsca postojowe, części działki oznaczonej w ewidencji gruntów numerem geodezyjnym 1858 o pow. ok. 70 m² położonej w Trzebini przy ul. Piłsudskiego, będącej we władaniu Gminy Trzebinia. Zdaniem Rady Osiedla „Centrum” wydzierżawienie działki 1858 lub jej części ograniczy możliwość korzystania z niej klientom innym punktów usługowych znajdujących się w sąsiedztwie, które nie posiadają własnych miejsc parkingowych, a którzy także z niej korzystają. Póki działka ta pozostaje we władaniu Gminy Trzebinia jest ogólnodostępna.

VII. Wnioski.

Rada Osiedla „Centrum” wnioskuje o:

  • na wniosek mieszkańców ul. Nowotki przegląd oświetlenia na ulicy i wymianę starych słabo świecących żarówek w lampach oświetleniowych na nowe.

VI. Na zakończenie przewodnicząca podziękowała za udział w zebraniu. W związku z niską frekwencją i koniecznością uchwalenia planu finansowego na rok 2017 zdecydowano, iż następne posiedzenie odbędzie się  za dwa tygodnie, w ostatni czwartek stycznia.

Przewodnicząca
Rady Osiedla „Centrum”

Anna Sadło-Ostafin

Pliki do pobrania:

PROTOKÓŁ 1-2017

 


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/viden/osiedlecentrum.info/public_html/wp-content/themes/OsCentrum/single.php on line 35

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *