Protokół nr 1/2016 z posiedzenia RO w dniu 14.01.2016

PROTOKÓŁ NR 1/2016
z posiedzenia Rady Osiedla „Centrum”
w dniu 14.01.2016 r.

 I. Obecni na posiedzeniu:

 1. Anna Sadło-Ostafin
 2. Tadeusz Adamczak
 3. Anna Jarno
 4. Marzena Jewuła
 5. Filip Lach
 6. Ewa Podczaszy
 7. Marcin Sandecki
 8. Mirosław Smółka

II. Posiedzenie odbyło się w biurze Rady Osiedla „Centrum” przy ul. Narutowicza 10. Obradom przewodniczyła Anna Sadło-Ostafin – Przewodnicząca Rady Osiedla „Centrum”. Po krótkim powitaniu zebranych przewodnicząca poprosiła o zabranie głosu gościa – Macieja z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Trzebini, który przedstawił ofertę swojej placówki z prośbą o jej rozpropagowanie. Następnie przewodnicząca przedstawiła porządek zebrania: przedstawienie bieżącej korespondencji, w tym odpowiedzi na wnioski Rady z poprzedniego zebrania, wydanie opinii w przedstawionej przez Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami – Referat Gospodarki Nieruchomościami sprawie wykupu na rzecz Gminy Trzebinia działki położonej przy ulicy Rybnej oznaczonej w ewidencji gruntów numerem geodezyjnym 582/2, uchwalenie planu finansowego rady na rok 2016, wolne wnioski.

III. Podjęcie uchwały w przedstawionej przez Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami – Referat Gospodarki Nieruchomościami sprawie wykupu na rzecz Gminy Trzebinia działki położonej przy ulicy Rybnej oznaczonej w ewidencji gruntów numerem geodezyjnym 582/2, o pow. 0,2138 ha. Po przedyskutowaniu sprawy Rada Osiedla zaopiniowała pozytywnie przedstawioną propozycję wykupu działki na rzecz Gminy – Uchwała nr 1/2016.

 IV. Po przedyskutowaniu sprawy podjęto uchwałę o przyjęciu planu finansowego Rady Osiedla „Centrum” na rok 2016 – Uchwała nr 2/2016.

V. Wnioski:

 • Na wniosek mieszkańców o zmianę wprowadzonego niedawno na ul. Luzara i Kościelnej znaku zakaz wjazdu ciężarówek, co utrudnia mieszkańcom ul. Luzara, Kościelnej i przyległych dowóz potrzebnych materiałów budowlanych i opałowych poprzez wprowadzenie dodatkowego znaku, iż zakaz nie dotyczy mieszkańców.
 • Ponownie o zamknięcie przejazdu poprzez tzw. stok pod Wieżą stanowiący łącznik pomiędzy ul. Luzara a ul. Młoszowską, poza okresem Wszystkich Świętych kiedy usprawnia on ruch w okolicach cmentarzy przy ul. Luzara, z uwagi na fakt dość dużego ruchu samochodowego odbywającego się poprzez ten przejazd. Ponieważ stok ten od wielu lat zimą wykorzystywany jest przez dzieci jako stok saneczkowy odbywający się tamtędy ruch samochodowy stwarza zagrożenie, przez co doszło już do kilku niebezpiecznych incydentów drogowych z udziałem dzieci.
 • Na wniosek mieszkańców o wykonanie azylu na przejściu dla pieszych na ul. św. Stanisława w rejonie skrzyżowania z ul. Kościuszki.

VI. Na zakończenie przewodnicząca podziękowała za udział w zebraniu i przypomniała, iż kolejne posiedzenie odbędzie się w 2. czwartek lutego.

Przewodnicząca
Rady Osiedla „Centrum”

Anna Sadło-Ostafin

Pliki do pobrania:

 


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/viden/osiedlecentrum.info/public_html/wp-content/themes/OsCentrum/single.php on line 35

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *