Herbatka u Zieleniewskich

W słoneczne popołudnie 12 września  w Trzebini odbyła się impreza plenerowa w stylu lat dwudziestych. „Herbatka u Zieleniewskich” została zorganizowana z inicjatywy Osiedla Centrum przy współpracy z Trzebińskim Centrum Kultury oraz Muzeum w Chrzanowie .

Rodzina Zieleniewskich, w których role wcielili się aktorzy Teatru Tradycja z Okleśnej, przywitała przybyłych gości. W charakter lat 20. minionego wieku wprowadziła nas muzyka retro grana przez zespół „Cracow Metro Band”. Można było także wysłuchać muzyki salonowej wykonywanej przez zespół „Trio Wiedeńskie”, zobaczyć prezentację multimedialną o historii Dworu Zieleniewskich, pokaz zabytkowych aut oraz wystawy: zwierzyny łownej i fotograficzną „Powiat Chrzanowski na starej fotografii”.

Przybyli goście licznie przebrali się w stroje z lat 20., dzięki czemu mogliśmy oglądać pokaz mody z minionej epoki. Państwo Zieleniewscy częstowali uczestników pikniku herbatką oraz sernikiem. Z tej okazji uczestnicy konkursu na sernik hrabiny Zieleniewskiej upiekli aż 11 pysznych ciast.

Niewątpliwą atrakcją pikniku była grupa cyklistów z Łodzi, którzy jeździli na welocypedach wokół Dworu. Chętnie dzielili się z gośćmi swoimi umiejętnościami.

Pogoda sprzyjała także wszystkim tym, którzy chcieli nauczyć się grać w krokieta lub tańczyć charlestona. Dla dzieci TCK przygotowało stanowiska do malowania akwarelami oraz liczne gry i zabawy.

Pierwsza taka impreza w powiecie chrzanowskim cieszyła się dużą popularnością. Mamy nadzieję, że z Państwem Zieleniewskimi spotkamy się za rok.

Foto: Anna Jarno

 


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/viden/osiedlecentrum.info/public_html/wp-content/themes/OsCentrum/single.php on line 35

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *